פרקטים לחדרים

חדרי שינה ללא ספק מתאימים עבור התקנת פרקטים בתור פיתרון ריצוף. קודם כל, הפרקטים מעניקים חמימות לחדרי השינה וכך מאפשרים את הניצול שלהם לצרכים דקורטיביים. אפשר לשלב פרקטים בחדרי שינה של ההורים, הילדים או האורחים.

פרקטים בחדרים

שנית, לא חייבים להסתפק בגוון אחד של פרקטים לחדרים. רצוי להתייעץ עם מעצב פנים ולשמוע על ספקטרום הצבעים של פרקטים יוקרתיים. קטלוג פרקטים חושף היצע רחב של אפשרויות עיצוב ויישום פרקטים בחדרים השונים של הבית.

מה היתרונות של פרקטים לחדרים?

השאלה היא מה היתרונות של פרקטים לחדרי שינה על פני פתרונות ריצוף אחרים. כאן ניתן להתייחס לשלושה נושאים ברי השוואה:

  • עמידות –פרקטים איכותיים עמידים לאורך זמן. הם אינם נשחקים בקלות וניתן להציב עליהם ארונות, מיטות או סוגים אחרים של ריהוט לחדרי שינה.
  • ניקיון ותחזוקה – קל לנקות את הפרקטים עם חומרים ייעודיים. פרקט מעץ מלא מאפשר ליטוש אחת לתקופה מסוימת, בעוד פרקט רב שכבתי או פרקט למינציה מנקים בעזרת מטלית לחה בלבד. הניקיון והתחזוקה הופכים את הפרקטים למשטח ריצוף מושלם עבור חדרי ילדים ותינוקות.
  • עלות – העלות הראשונית של פרקט מעץ מלא עשויה להיות גבוהה, אך היא עדיין משתלמת בטווח הארוך. ריצוף של החדרים עם פרקט טבעי מחזיק מעמד לאורך שנים ואינו דורש שום סוג של הוצאה מצד בעלי הבית. בנוסף, העלות של פרקט תלת שכבתי או רב שכבתי וגם העלות של פרקט למינציה אינה משמעותית יחסית. פרקט הוא ריצוף זול המבטיח תועלת בחדרי שינה ובכל שאר החללים הפנימיים בבית.

כיצד בוחרים פרקטים לחדרים?

יש כמה טיפים המאפשרים ניצול מלא של יתרונות הפרקטים בחדרי השינה של הבית. הטיפ הראשון הוא להקפיד על הבדל בין גוון הפרקט, הריהוט והקירות כדי לא ליצור מצב של עודף הרמוניה או בליעת צבעים. הטיפ השני הוא להשתמש בפרקט כדי להעניק אשליה אופטית של חלל פתוח וגדול. עושים את זה בעזרת בחירת גוון בהיר לפרקטים בחדרי השינה או באמצעות פאזות ופוגות בפרקט למינציה.

המלצות נוספות לבחירת פרקטים לחדרים הן להתקין את הלוחות לאורך מקור כיוון האור ופתח הדלת. במידה והקירות לבנים אפשר להשתמש בפנל לבן, אך בדירה חדשה מומלץ לבקש מהקבלן הכנה עם הנמכה של הרצפה והתקנה ללא פנלים. פעולות פשוטות אלו משדרגות את המראה הסופי של יישום רצפת הפרקט ומבטיחות מראה מרשים.