מה עדיף פרקט או קרמיקה - ווד גאלרי
 
 
 
פרגולות בתל אביב
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

רוצים לדעת מה עדיף פרקט או קרמיקה?

 
 
 
 
 
אהבתם? לחצו כאן:
 
 
 
 
 
מהם שני סוגי הריצוף הפופולריים ביותר כיום בישראל? אין שום ספק שהשאלה הגדולה היא בעצם - מה עדיף בין פרקט או לקרמיקה. אלו הם שני סוגי הריצוף האהודים ביותר על הישראלים, ולכן כאשר אדם רוצה לרצף מחדש את הבית שלו, הוא שואל את עצמו לעתים קרובות, האם כדאי לו להשקיע בהתקנה של ריצוף פרקט, או להתקין אריחי קרמיקה. השאלה מה עדיף פרקט או קרמיקה היא שאלה חשובה מאד, שההשפעה שלה על איכות החיים שלכם יכולה להיות עצומה. בואו ונראה מה בעצם התכונות של כל אחד מסוגי הריצוף, וננסה להבין כיצד הם יכולים להתאים לנו, ובאילו מקרים.
 

בין העץ, הלמינציה והקרמיקה

 

  • עמידות - נתחיל בקטגוריה החשובה ביותר, והיא העמידות של הריצוף. כשאנו בוחנים בקטגוריה זו מה עדיף בין פרקט לבין קרמיקה, כדאי מאד לזכור כי לאריחי הקרמיקה יש חיסרון אחד משמעותי מאד - הם עלולים להישבר. במקרה של הפרקט לעומת זאת, אין חשש לשבר בפרקט. אם הפרקט נהרס, מדובר יותר על סימנים של שריטה או שחיקה, והסימנים הללו כדאי לזכור, הם הרבה פחות בולטים מאשר סימנים של שבר באריחי קרמיקה. אם יש לכם בית שיש בו גם תנועה רבה של אנשים, ילדים וחיות מחמד - זה בהחלט שיקול משמעותי מאד לבחירה בפרקט. אם מדובר על מתחם שיחסית אין בו הרבה תנועה, הקרמיקה בהחלט יכולה לבוא בחשבון.
  • ניקיון ולכלוך - זה עוד היבט חשוב מאד שדורש את ההתייחסות שלנו. היתרון המשמעותי של הקרמיקה בכלל מה שנוגע לניקיון הוא, שהיא לא רגישה כלל למים, וזאת בניגוד לפרקט, שבין אם הוא עשוי מעץ או מלמינציה, הרי שהוא רגיש לכמויות גדולות של מים. על הקרמיקה לעומת זאת, אין בעיה גם לשפוך דלי של מים עם חומר ניקוי. עם זאת, כדאי לזכור שהניקיון של הפרקט נחשב לפשוט למדי. מדובר על משטח שקל לנקות עם מטלית לחה, והלכלוך יורד מהפרקט באופן מהיר, והוא לא יכול להיכנס לפינות או למרווחים. כאן זה המקום לציין שבין אריחי הקרמיקה תמיד יהיו רווחים. הרווחים הללו הם בעיתיים מאד - כי כמובן שנוטה להיכנס אליהם לכלוך, ואי אפשר להוציא אותו בניקיון או בטאטוא רגיל, וזה דורש התייחסות מיוחדת.
  • עיצוב - כאן מדובר כמובן על שאלה של טעם אישי. אם אתם שואלים את עצמכם מה עדיף פרקט או קרמיקה והשאלה נוגעת לעיצוב כנראה שיש לכם טעם אקלקטי במיוחד כי העיצוב שלהם הוא שונה לחלוטין אחד מהשני. העיצוב של הפרקט נותן תחושה של חמימות, של משפחתיות, של סביבה יותר כפרית ומקרין מידה מסוימת של שלווה. ריצוף הקרמיקה לעומת זאת נותן תחושה יותר מודרנית, תחושה של משהו יציב מאד, אך עם זאת כמובן שהאריחים גם יכולים להגיע בשלל צבעים וכך העיצוב משתנה מאד. בכל מקרה - כדאי שתבינו מהו האופי שאתם מבקשים להקנות לבית שלכם.
  • מחיר - המחירים של אריחי הקרמיקה ושל הפרקט כאחד, נחשבים למחירים נוחים מאד. למעשה, זו כנראה אחת הסיבות לפופולריות המשותפת שלהם - העובדה שהן הקרמיקה והן הפרקט אינם יקרים, ושניהם נחשבים מוצלחים למדי. הטווח שלהם הוא זהה יחסית, אם כי במידה ותרצו עץ טבעי גושני איכותי במיוחד עם אחריות לשנים רבות - מחירו גבוה יחסית, אבל כמובן שהתמורה היא בהתאם.
 

רוצים לקבל מידע נוסף?

 
אם אתם סקרנים בנוגע להשוואה בין פרקט לבין קרמיקה, אתם מוזמנים כמובן לפנות אל ווד גאלרי. הצוות שלנו ישמח לייעץ לכם בנושא ולמסור לכם מידע, ולהסביר לכם מהו הריצוף העדיף עבורכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ווד גאלרי     טלפון נייד: 072-3226310

דוא"ל:  - parquet@017.net.il

סניף תל אביב - יפו | רחוב דיזנגוף 342, מיקוד: 6259309
פקס: 03-5464864 | טלפון: 03-5464862

סניף חולון | רחוב סוקולוב 138, מיקוד: 5835236
פקס: 03-6510806 | טלפון: 03-5033590

שעות פעילות: יום א'- יום ה' 09:00-19:00 | יום ו' 09:00-14:00
 
 
 
מפת Google