איך מנקים פרקט למינציה - ווד גאלרי
 
 
 
פרגולות בתל אביב
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איך מנקים פרקט למינציה בצורה נכונה?

 
 
 
 
 
אהבתם? לחצו כאן:
 
 
 
 
 
היתרונות בפרקט הלמינציה הם רבים מאד - מדובר על פרקט שמגיע במחיר זול יחסית, אך אין מי שיחלוק על כך שמדובר בפרקט איכותי מאד, שיכול לשרת אותנו לאורך שנים רבות. כמובן שלאחר שהפרקט הותקן, עלינו לדאוג לתחזוקה הקבועה שלנו. הדבר מעלה את השאלה איך מנקים פרקט למינציה? אנשים רבים טוענים בצדק, כי אי אפשר להשתמש בשיטות הרגילות לניקיון של פרקט הלמינציה, משום שמדובר על ריצוף שרגיש לכמויות גדולות של מים. זה כאמור נכון מאד, אז אם כך איך מנקים פרקט למינציה בצורה כזו שנוכל להעלים את כל הלכלוך במהירות, אבל לא נפגע בפרקט? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע ניקיון נכון.
 

הטיפים לניקיון פשוט וקל

 

  • מה לא לעשות? - לפני שנתחיל להסביר איך מנקים פרקט למינציה, נסביר קודם כל, איך בוודאי לא מנקים את הפרקט: יש להימנע מהצפה של מים על משטח הפרקט. כמויות גדולות של מים יפגעו בחומר המילוי של הלמינציה והם עלולים לחדור דרך השכבה החיצונית של הפרקט. כמו כן, יש להימנע לחלוטין מביצוע של טיפולי ווקס או טיפולי פוליש על פרקט הלמינציה. אם יש לכם מכונה לניקוי באמצעות קיטור - גם בה אסור לעשות שימוש כי הקיטור עלול להשפיע לרעה על הריצוף. בקיצור - אנחנו צריכים להשתמש בפתרונות שמרניים יותר לטובת הניקוי של הפרקט.
  • ניקוי יבש קבוע - כדי להבין איך מנקים פרקט למינציה באופן שוטף, חשוב מאד לדעת שהפתרון הוא לרוב פשוט באמצעים של ניקוי יבש ללא מים כלל. כך למשל, טאטוא קבוע של הרצפה, מהווה את הפתרון המוביל והמוצלח ביותר. זה לא לוקח זמן רב, מה גם שלפרקט הלמינציה יש עוד יתרון - הלכלוך נראה עליו בקלות כך שקל לאתר את אזורי הלכלוך ולהסיר אותם במהירות. אם יש לכם שואב אבק ידני או חשמלי - מותר להשתמש בהם על פרקט הלמינציה והם אינם פוגעים בו.
  • מתי לבצע ניקוי רטוב? - בעוד שאת הניקוי היבש אפשר לבצע באופן קבוע וללא הגבלה, באופן יומי או פעם בכמה ימים, הרי שאחת לשבועיים רצוי מאד לנקות את פרקט הלמינציה באמצעות סמרטוט לח. שימו לב שלא צריך כאמור לשפוך מים על הרצפה - אלא פשוט לקחת סחבה מתאימה, לטבו לאותה במים ולסחוט, ולהתחיל לנקות היטב את הרצפה. לא צריך להשתמש אפילו בסבון לניקוי, אלא פשוט לנקות ברטוב, ולעבור שוב עם סמרטוט יבש וזהו.
 

מה עושים עם לכלוך עקשן?

 
לפעמים עולה השאלה איך מנקים פרקט למינציה שיש עליו לכלוך עקשן במיוחד שלא יורד בטיפול השוטף. שימו לב שיש חומרים מיוחדים לניקוי פרקטים שאפשר להשתמש בהם - ואתם תמצאו אותם בחנויות הניקוי השונות. אם מדובר על לכלוך עקשן מאד - יש לקנות חומרים ייעודיים להמסתו, ולעשות שימוש בהתאם להוראות על החומר (יש לרוב הוראות מיוחדות להסרת החומר מפרקט).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ווד גאלרי     טלפון נייד: 072-3226310

דוא"ל:  - parquet@017.net.il

סניף תל אביב - יפו | רחוב דיזנגוף 342, מיקוד: 6259309
פקס: 03-5464864 | טלפון: 03-5464862

סניף חולון | רחוב סוקולוב 138, מיקוד: 5835236
פקס: 03-6510806 | טלפון: 03-5033590

שעות פעילות: יום א'- יום ה' 09:00-19:00 | יום ו' 09:00-14:00
 
 
 
מפת Google